Niečo málo o mne a taškách


Vždy som mala slabosť pre tašky. Hlavne veľké tašky, kde sa mi zmestí všetko, čo potrebujem, prípadne aj malý nákup... Inšpirovala som sa v Bostone, kde ma prvý krát pri nákupe práve veľkej zaujímavej tašky napadlo, že by som to mohla skúsiť aj sama. 

A tak som začala v roku 2014.  Pôvodne som chcela robiť iba patchworkové tašky, ale časom som začala vyrábať aj tašky z tkaného domáceho plátna, farebného kanvasu a rôznych bavlnených látok, ktoré sa mi zapáčili.  Látky najčastejšie objednávam z Nemecka a Čiech, ale nakupujem aj v rôznych obchodíkoch.  Pred šitím ich vždy operiem a ožehlím. Rúčky pridávam kožené, dovezené z Talianska. Kvalitné vypracovanie je samozrejmé. Každá taška je unikátna, v kombinácii látok, ktoré mi práve napadnú. 

Časom som pridala aj malé tašky, nazvala som ich putkovky, keďže sa pripínajú na pútka nohavíc. Na dôležité maličkosti, keď si chce niekto odskočiť len tak na ľahko... Môžu sa pripnúť aj na kožený trak a nosiť ako kabelka. Alebo sa môžu hodiť do veľkej tašky.

Nápadov mám veľa, no ruky len dve :-)